Багато веб-користувачі не знають, до чого відносяться літери HTTP і HTTPS, що передують кожній адресі пошукової системи, але вони мають велике значення, наприклад, з точки зору безпеки користувача і швидкості завантаження даних на веб-сайт. Якщо власник сайту піклується про високу позиції свого сайту в Google, він повинен знати про переваги протоколів HTTP і HTTPS.


Що таке протокол HTTP?


Протокол HTTP відправляє дані в браузер з сервера, де зберігаються всі файли, що належать даному веб-сайту. Фактично, саме завдяки йому можна користуватися Інтернетом. Роботу протоколу HTTP можна визначити наступним чином:
- використовуючи Інтернет, клієнт відправляє запит на сервер. Відбувається це, наприклад, при переході за цікавим посиланням;
- сервер відправляє клієнту дані, що цікавлять його . Це весь контент, графіка, фотографії, а також банери.


Як HTTP працює на практиці? Протокол не зберігає інформацію про користувачів. Перевага цього рішення, безумовно, полягає в меншому завантаженні даних на сервер, що призводить до набагато більш високої продуктивності веб-сайту. Однак це також пов'язано з одним особливим недоліком - щоб включити веб-сайт кілька разів, його необхідно знову завантажити з сервера. Є рішення цієї проблеми - це файли cookie. Вони додаються на сайт і постійно збирають дані про користувачів мережі. Зібрана інформація може використовуватися власником веб-сайту для багатьох маркетингових кампаній або під час позиціонування. За допомогою файлів cookie він отримує інформацію про інтереси та останніх відвіданих сторінках відвідувачів свого веб-сайту. Завдяки цьому він може рекламувати свої нові товари або спонукати їх купувати конкретний товар, якщо замовлення не був оформлений раніше. Це звичайна тактика, використовувана в інтернет-маркетингу.


Що таке HTTPS?


HTTPS - це набагато більш поширений протокол, який використовується на веб-сайтах, де потрібен захист конфіденційних даних. Зустріти його можна на сайтах банків, інтернет-магазинів або обмінних пунктів. Протокол шифрує дані, що передаються, тому навіть після їх перехоплення ніхто не зможе їх прочитати.


HTTP "стає" HTTPS за наявності SSL-сертифікату. Він відображається у полі URL-адреси у вигляді зеленого замку. Це знак того, що користувач сміливо може проводити оплату на даному сайті.


HTTP і HTTPS: відмінності


Основна відмінність між HTTP і HTTPS - безпека. Який протокол використовувати на своєму веб-сайті - HTTP або HTTPS? Безумовно варто вибрати останній варіант. Захист даних важливий не тільки там, де проводяться платежі. Цей тип шифрування також все частіше вибирають власники веб-сайтів, на яких користувачі створюють профілі, надаючи свої особисті дані.


Google якимось чином нагороджує веб-сайти, які залишаються в безпеці в Інтернеті, за допомогою шифрування. Якщо використовувати портал без SSL-сертифіката, обов'язково прийде попередження у вигляді повідомлення. Таким чином, пошуковий трафік переміщується на веб-сайти, які належним чином подбали про захист своїх користувачів. Вони вважають за краще не використовувати попередню сторінку і вибирають місця в мережі, які не можуть заподіяти їм шкоди - дуже відповідальний підхід.


Інша відмінність, менш очевидне і помітне для користувачів, не знайомих з роботою протоколів, - це використання іншого порту служби за замовчуванням. У HTTP це порт 80, а в HTTPS - 443.Команда підтримки

Дзвінок


Skype

Гаряча лінія:

0800 757-007

Київ:

+38 (044) 590-08-07

Вінниця:

+38 (0432) 65-66-44

Київстар:

+38 (067) 538-43-34


Надіслати тікет


Технічний відділ:

s@besthosting.ua

Фінансова підтримка:

f@besthosting.ua

Надіслати скаргу

Чат


Технічний відділ

Фінансова підтримка (Пн-Пт)

Viber

Telegram

Приймаємо платежі:
Онлайн чат :) x

Будь ласка, виберіть відділ, до якого Ви б хотіли підключитись

Вам потрібна допомога?